Treenerid

JK SAAREPIIGA JUHENDAJAD

Kateriin Kuusk

24.02.1989

Kateriin Kuusk (Pani) hüüdnimega Kate sündis Kuressaares, tollases Kingissepa rajoonis. Korra sai tunda ka mandrielu, aga lasteaia sai lõpetada Tuulte-Roosis. Kõik 12 klassi käis ta Kuressaare Gümnaasiumis, lõpetades kiituskaardi ja lennukirjandi preemiaga. Edasi viis tee korra ka Kuressaare Ametikooli väikeettevõtlust õppima. Ettevõtjaks küll ei saanud, aga Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna magistridiplomi küll. Selle pika aja jooksul omandas Kateriin ka jalgpallitreeneri EKR kutse 6 taseme. Enne kui ta sai Orissaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajaks ning klassijuhatajaks, proovis Kateriin kätt ka ettekandja, müüja ja vetelpäästjana. Lisaks Saarepiigadele on jalgpallihariduse andnud ka FC Kuressaare naiskonna ja SaareMaa JK aaMeraaS noortele mängijatele.

Kateriin on mänginud erinevates klubides: alustas 2006.a sügisel FC Kuressaare naiskonnas, sealt liikus edasi Pärnu JK ridadesse, edasi Rahvaliigas ja II liigas JK Saarepiiga naiskonnas. 2019. aastal mängis Meistriliiga võistkonnas Viljandi Tulevik/ Suure-Jaani ÜN ning tunnustati kui naiskonna parimat mängijat.

Hetkel on fookus Saarepiiga tüdrukute treenimisel ning väikese beebi kasvatamisel. Peres kasvab kokku 3 last.

Margus Kuusk

26.09.1970

Margus ehk Maku on sündinud ja kasvanud Saaremaal. Põline leisikas. Aastatel 1971-1977 omandas käimise ja mängimiseoskused Karja lasteaias. 1977-1988 õppis Leisi Keskkoolis, sealt sai külge ka spordipisiku ning “oma süü” selles on toonasel noorel kehalise kasvatuse õpetajal Urmas Randma.
Lemmikspordialad koolis olid korvpall ja kergejõustik.
Vaatamata sellele, et puudusid treeningvõimalused ja treener, aga oli olemas suur tahe ja huvi, sündisid mitmedki tulemused, mis võinuks õige treenimise ja treeneri käe all olla silmapaistvamad – kaugushüppes 7.16, kõrgushüppes 1.98, odaviskes 60.00m, 1000m jooksus 2.37.
Peale kooli lõpetamist läbis Margus 2-aastase armeeteenistuse Nõukogude Armee lennuväe helikopterite eskadrillis, kohas nimega Bujalõk – väike asula Lõuna-Ukrainas.
Jalgpalli juurde jõudis Margus 33-aastaselt, kui tunnustatud jalgpallitreener Jan Važinski teda trenni kutsus. 2 aastat hiljem, aastal 2005 algas treenerikarjäär, kui ta komplekteeris ja hakkas juhendama FC Kuressaare naiskonda, aasta hiljem ka Muhumaa Jalgpalliklubi. Naiskond tõusis Marguse käe all treenides meistriliigasse, Muhumaa JK meeskond saavutas IV liiga lääne alagrupis esimese koha ja tõusis aste kõrgemale.