Meie klubi treener Kateriin käis jalgpalli mängimas.

Käesoleva aasta naiste Läänemaa jalgpallimeistri selgitasid pühapäeval 19. septembril kolm naiskonda.

Keeruline aeg Läänemaa naiste jalgpallis ei ole viimastel aastatel paremuse suunas liikunud. Võistlusest võtavad osa naised, kes seda teinud alates enda kooli ja trenniajast saadik.

Ehk siis viimased 10-12 aastat. Igas võistkonnas on ka mõned nooremad mängijad, kuid suurt noorenduskuuri pole selle spordiala naispool Läänemaal teinud.

Haapsalus küll treenivad ka tüdrukud, kuid uute täiskasvanud mängijateni läheb veel aega.

Sellel aastal tulid meistrivõistluste medalitele mängima Taebla Spordiklubi, FC Kairi ja endine Läänemaa naiskond, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi.

Mõistagi mängiti õuejalgpalli reeglite järgi, kus mängijaid platsil vähem, mänguaeg lühem ja kus ei fikseerita ka suluseisu.

Kõik kolm naiskonda mängisid korraliku turniiri. Ajakava jooksis nii, et päeva viimane kohtumine Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja FC Kairi vahel oli ka sisuliseks finaaliks.

Mõlemad nimetatud naiskonnad olid oma esimeses kohtumises alistanud Taebla Spordiklubi.

FC Kairi, kes oli oma naiskonda oluliselt tugevdanud mängijatega Tallinnast, Keilast ja Saaremaalt, võttis Lõuna-Läänemaa JK üle 4:0 võidu ja krooniti Läänemaa 2021 aasta naiste jalgpallimeistriks.

FC Kairi mängis koosseisus: Kairi Korpe, Ulrika Tülp, Moonika Mürk, Katriin Kuusk, Merilin Korpe, Liis Jaaku. Treener Kairi Korpe

Lõuna-Läänemaa JK võitis hõbemedalid koosseisus: Anna Luuk, Regle Kurnim, Maarja Jalakas, Karin Mänd, Elise Ojap, Egle-Riin Korju, Kristel Ojaste, Siret Põldäär, Marjana Kuldsaar. Treener Jaanus Getreu

Pronksises Taebla SK-s pallisid: Mariliisa Murumäe, Riina Kopti, Kristina Ivaškiva, Eliise Pihlak, Triin Kahn, Jana Kardin. Treener Ulrika Tülp

Parimaks väravalööjaks osutus võitjanaiskonna Kateriin Kuusk ja parimaks väravavahiks samuti võitjanaiskonna Kairi Korpe.

Turniiri edukaim väravalööja oli sellel aastal naiste meistrisarja siirdunud Trinity Õismets.

Originaaluudis