JK Saarepiiga alustas Elva lahtiste MV teekonda juba eelmise aasta detsembrist. Tegemist on toreda neljast etapist koosneva turniiriga, kus erinevatel etappidel võetakse mõõtu erinevatest jalgpallidest.

Detsember 2022- saalijalgpall

Veebruar 2023 – rannajalgpall

Mai 2023 – puurijalgpall

Juuni 2023 – kunstmuru jalgpall

JK Saarepiiga oli tiitlikaitsja. See tähendab, et 2019, kui viimane turniir toimus, viis meie klubi võistkond kaasa rändkarika ja esikoha! Siis oli võistkond hoopis teistsugune. Need tüdrukud, kes sellel aastal osalesid, olid siis alles algklassides ja mõni alles lasteaias 🙂

Meie eesmärk turniiril: anda tüdrukutel võimalus mängida naiste vastu, saada kogemus erinevat liiki jalgpalle mängides ning mängida koos treeneriga samas võistkonnas. Seda on oodatud lausa viis aastat ning nüüd jõudsid saarepiigad selle aja ära oodata  😀

Esikolmiku kohta pole alguses julgenud üldse loota. Aga peale esimest etappi vaatasime, et oskavad mängida küll. Süües kasvab isu ning iga etapp lootsime ikka paremat kohta. Paraku etapivõiduni ei jõudnudki, sest alati oli üks võistkond meist osavam. Seega saavutasime esimesel kolmel etapil teised kohad ning viimasel etapil leppisime kolmanda kohaga.

Olulised olid aga punktid, mida igal etapil korjasime ning kokkuvõttes saavutasime teise koha! Oleme tüdrukute üle väga uhked. Iga etapp pidime ette võtma pika teekonna Elvasse, mis tundides teeb kokku väga palju nii edasi kui tagasi. Aga suutsime seda teha ning kokkuvõttes oleme rahul.

Lisaks teise koha karikale tuli meie võistkonda turniiri suurima väravalööja tiitel: Kateriin Kuusk 16 väravaga. Teisel kohal oli samuti meie oma mängija: Eva Kätliin Leidas 15 väravaga. Väravaküti tiitel otsustatigi viimase etapi viimasel mängul, kui võideti Kateriini väravast napilt Viljandi Tuleviku naisharrastajaid.

Hea on tõdeda, et tüdrukute mäng jäi paljudele silma ning meid oodati ikka ja jälle osalema.

Turniiritabel, info ja tulemused

Täname: Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.

Võistkonnas osalesid: Karolin Kuuder, Kätrin Kuuder, Eva Kätliin Leidas, Emma Liisi Leidas, Meele Kelder, Melissa Rei, Grete Kundikov, Kateriin Kuusk, Ene Midenbritt.